Sunday, April 11, 2021
ثبت نام

بزرگترین تامین کننده ماشین آلات مدرن بسته بندی

ویستا پک٬ سازنده ماشین آلات بسته بندی صنایع غذایی٬ شیمیایی ٬ آرایشی و بهداشتی٬ دارویی و غیره

بزرگترین تامین کننده ماشین آلات مدرن بسته بندی بزرگترین تامین کننده ماشین آلات مدرن بسته بندی

ماشین آلات کارتونیک٬ چسب زنی کارتن٬ انواع تسمه کش و دستگا های بسته بندی عمودی

محصولات خود را با ماشین آلات بسته بندی ویستا پک متحول کنید

 ماشین آلات کارتونیک٬ چسب زنی کارتن٬ انواع تسمه کش و دستگا های بسته بندی عمودی  ماشین آلات کارتونیک٬ چسب زنی کارتن٬ انواع تسمه کش و دستگا های بسته بندی عمودی

سازنده ماشین آلات بسته بندی

بسته بندی ویستا پک٬ حافظ سلامت و کیفیت محصول شماست

سازنده ماشین آلات بسته بندی سازنده ماشین آلات بسته بندی

برای ورود به وب سایت جدید چسب زن کلیک کنید

شماره تماس  02146884599

معجزه نانو در ماندگاري موادغذايي بسته بندي شده مشاهده در قالب پی دی اف 

 

نکته اي که اين فن آوري را براي دانشمندان امروزي جالب توجه کرده و آن را به عنوان مرکز جديد توجه دانشمندان مختلف درآورده است، کاربرد فوق العاده وسيع اين فن آوري در تمامي صنايع و حيطه هاي فعاليت خلق شده توسط بشر است. شايد باور اين موضوع کمي براي مردم عادي و حتي برخي از دست اندرکاران اين علم سخت و يا حتي غير ممکن باشد ولي از فن آوري نانو حتي مي توان در زمينه ساخت لوازم موسيقي نيز کمک گرفت. اخيرا دانشمندان اسپانيايي نانو موفق شده اند، گيتاري طراحي کرده و بسازند که در آن از فن آوري نانو کمک گرفته شده است تا اين نياز ملي اسپانيايي ها را به مجموعه توليدات اين فن آوري افزون نمايند.
نانوکامپوزيت ها بسيار سبک هستند و به دليل خواص ممانعت کنندگي شان، براي بسته بندي ماءالشعير بسيار مناسب هستند. از نانوکامپوزيت هاي خاک رسي نيز مي توان براي توليد مواد اوليه بطري هاي ماءالشعير استفاده کرد. مهم ترين خصوصيت اين مواد، بازدارندگي آنان از خروج گاز CO2 در اين نوشيدني هاست. استفاده از فن آوري نانو خروج دي اکسيد کربن را دراين نوشيدني ها به حداقل مي رساند. قابل توجه است که توليدکنندگان ماءالشعير و نوشيدني هاي تخميري سال هاست به دنبال ممانعت کننده اي مي گردند که اين گاز را در داخل بطري ها براي مدت زمان طولاني نگهداري نمايد.
يکي ديگر از موارد استفاده نانو در صنعت توليد نوشيدني ها که مي توان آن را يک معجزه بزرگ نام نهاد، تسترهاي نانو هستند که مي توان از آن ها در تست طعم و مزه انواع نوشيدني ها سود برد. در حقيقت اين وسيله يک زبان الکترونيکي است. البته نانو هداياي ديگري نيز براي صنعت بسته بندي مواد غذايي به همراه داشته است که شايد مهم ترين آنها فيلم هاي نانو باشد. اين فيلم ها قادرند باعث افزايش زمان ماندگاري محصول توليد شده شوند و به اين ترتيب به محيط زيست نيز کمک مي کنند چرا که محصول با زمان ماندگاري بيشتر يعني هدر رفت کمتر مواد. به علاوه به دليل ضخامت اندک اين فيلم ها، از انعطاف پذيري بالاتري نسبت به فيلم هاي معمولي برخوردارند. اين نازکي در شفافيت اين فيلم ها نيز موثر بوده و به زيبايي محصول نيز کمک مي کنند. البته نازکي فيلم هاي نانو، به اين معني نيست که آنها از مقاومت و استحکام مناسبي برخوردار نيستند بلکه از فيلم هاي معمولي نيز محکم تر هستند. اين فيلم هاي نانويي در برابر گرماي محيط ، مقاومت بالاتري داشته و براي پرکني داغ نيز بسيار مناسب هستند.
از ديگر مزاياي اين فيلم ها مقاومت در برابر ضربه است. واضح است که همين فيلم ها به تنهايي موفق شده اند بسياري از خواسته هاي دست اندرکاران بسته بندي را يک جا برآورده سازند و حتي از آن نيز فراتر رفته و به نگراني هاي زيست محيطي نيز پاسخ داده است و در صرفه جويي در مصرف انرژي نيز نقش مهمي ايفا نموده است. يکي ديگر از موارد کاربرد نانو در ممانعت کنندگي استفاده از پوشش هاي اکسيد آلومينيوم در مقياس هاي نانو است که بسيار شبيه به اکسيد سيليس بوده اما از ممانعت کنندگي بهتري برخوردار است.
از ديگر هداياي نانو، براي صنعت بسته بندي مي توان به انواع حس گرهاي توليدي اين صنعت اشاره نمود. يکي از معروف ترين و کارآمدترين اين حس گرها، حس گرهاي RFID هستند که کمک بسيار زيادي به جلوگيري از فاسد شدن مواد غذايي بر روي قفسه فروشگاه ها و داخل يخچال منازل مي کند. فيلم هاي متالايز از ديگر دست آوردهاي نانو است. اين فيلم ها با اين که از چند لايه مختلف و در نهايت از يک لايه فلز تشکيل شده اند، تنها 40 تا 50 نانومتر ضخامت دارند و به راحتي مي توان از آنها به عنوان جايگزين فيلم ها و ورقه هاي فويل آلومينيوم استفاده کرد. اين فيلم هاي متالايز از خواص ممانعت کنندگي بسيار مطلوبي برخوردارند و مي توان آنها را در بسته بندي موادي که به اکسيژن حساس هستند، به کار برد. يکي از دست آوردهاي نانو که پيش تر اشاره کوتاهي به آن داشتيم، Nanoclayها هستند. اين نوع خاک رس به راحتي در بخش هاي مختلف توليد فيلم قابل استفاده است و از آن مي توان به عنوان يک بازدارنده بسيار مطلوب در صنايع نوشيدني سودبرد. راندمان بالاي Nanoclayها شايد بارزترين ويژگي آن باشد. اگر تنها 10 درصد از مواد تشکيل دهنده يک فيلم از Nanoclayها باشد تا 75 درصد خاصيت بازدارندگي در آن محصول ايجاد مي نمايد. به علاوه از سختي مناسبي نيز برخوردار است.
يکي از شاهکارهاي Nanoclayها ، خاصيت اشتعال ناپذيري آن مي باشد. همان طور که مي دانيم، پلاستيک از اشتعال پذيري بالايي برخوردار است که با استفاده از Nanoclay ها به عنوان يک لايه پوشش دهنده، مي توان اين خاصيت را از پلاستيک گرفت و ايمني آن را تا حد بسيار بالايي افزايش داد. از Nanoclayها مي توان حتي در توليد درب پوش ها نيز استفاده نمود چرا که اين مواد از EVOH ساخته شده اند و براي انواع مايعات نوشيدني و غير نوشيدني مناسب مي باشد. کاربرد نانو در بسته بندي هاي اکتيو (فعال) نيز کاملا مشهود است چرا که در اين بسته بندي ها، مهم ترين نگراني در مورد جذب و مصرف اکسيژن است. به علاوه خاصيت ضدميکروبي نيز براي اين نوع بسته بندي بسيار مهم است که محصولات نانو به خوبي به اين نياز پاسخ مي دهند. حتما به ياد داريد که پيش تر در همين مقاله، به انواع حس گرهاي نانو اشاره کرديم و مهم ترين آنها يعني RFID را مثال زديم. حال مي خواهيم به چند نمونه ديگر از اين حس گرها بپردازيم. همان طور که مي دانيم، مهم ترين نگراني موجود در صنعت بسته بندي، نگراني هاي زيست محيطي است.
حس گرهاي دمايي و اکسيژن براي رفع چنين نگراني هايي طراحي شده اند. حس گرهايي نيز براي اعلام فساد باکتريايي و يا سمي، طراحي و توليد شده اند. اين حس گرها را مي توان مانند برچسب هاي RFID به صورت مجزا از بسته بندي توليد نمود و يا آنها را داخل فيلم هاي مختلف بسته بندي و به عنوان بخشي از فيلم توليد کرد. اين فيلم ها با تغييرات اسيدي رخ داده در غذا، تغيير رنگ داده و فساد محصول را اعلام مي نمايند. اين نوع حس گرها را مي توان بر روي انواع بسته بندي و حتي بسته بندي هاي کاغذي و فلزي چاپ نمود. رنگ، پس از فاسدشدن محتوي بسته بندي، قابل تغير است. از ديگر حس گرها که براي اعلام فساد از آنها استفاده نمي شود، حس گرهاي رسيدگي انواع ميوه جاتي است که به صورت نارس بسته بندي مي شوند تا وقتي به دست مصرف کننده مي رسد، رسيده باشد و زود فاسد نشود. حس گرهاي RFID دو نوع هستند. يک نوع از اين برچسب ها خود داراي باتري بوده و فرستنده امواج دارند که البته بسيار گران قيمت هستند و به نوع Active مشهور هستند ولي نوع Passive آنها انرژي را از محيط مي گيرد و نياز به باتري ندارد به همين دليل از قيمت پايين تري برخوردار است. مواد چسبي توليد شده با استفاده از فن آوري نانو از خاصيت خشک شوندگي سريعي برخوردارند و ثبات بيشتري در برابر مايعات دارند. ميزان چسب مورد استفاده بسيار ناچيز است و ضخامت چسب مصرفي در حدود 50 نانومتر است.

 


توليدکنندگان اصلي Nanoclay در ايالات متحده: شرکت Nanocor که محصولات خود را با نام Nanomer عرضه مي کند، از رزين هاي نايلون و پلي اولفين (مستربچ هاي NanoMax) براي توليد آن استفاده مي نمايد.
شرکت توليدي Southern Clay دومين شرکت بزرگ محصولات نانويي با نام تجاري Colisite مي باشد. هر دوي اين شرکت ها قادر به توليد محصولاتي تا قطر 1000 نانومتر هستند.
شرکت Glaskin از پوشش هاي اکسيد سيليس با ظرفيت هاي مختلف با ضخامت 40 تا 60 نانومتر به عنوان ممانعت کننده هاي نانويي در بطري هاي PET نوشيدني استفاده مي کند.
شرکت Sidel از لايه هاي ممانعت کننده داخلي براي بطري هاي PET توليدي خود استفاده مي نمايد. ضخامت اين لايه هاي ممانعت کننده 20 تا 200 نانومتر است و براي اين کار از گاز Acetylene استفاده مي کند.
شرکت ژاپني Kirin & Mitsubishi از محافظ هاي پلاسمايي نانو که از گازهاي يونيزه و کربن بدون شکل با ضخامت 20 تا 40 نانومتر توليد مي شود، براي حفاظت محصولات خود، استفاده مي کند.
شرکت صنايع شيميايي ميتسوبيشي Nanoclay هايي تحت نام Imprem N توليد مي کند. بطري هاي PET، فيلم ها و ظروف شکل دهي حرارتي شده از ديگر محصولات اين شرکت است.
شرکت PolyOne با استفاده از Nanoclayهاي شرکت Nanocor ترکيبات مختلفي براي افزايش خواص فيزيکي محصولات خود توليد مي کند.
شرکت Alcoa CSI از لاينرهاي ممانعت کننده EVOH نانويي براي توليد درب بطري، استفاده مي نمايد.
شرکت کره اي LC Chem براي بسته بندي هيدروکربن هاي غيرغذايي از Nanoclay استفاده مي کند.
شرکت Nanova توليدکننده نانوکالک با ترکيبات 20 نانومتري کربنات کلسيم و نانوتالک با ترکيبات سيليکات منيزيم توليد مي کند.
شرکت ژاپني Kuraray فيلم هاي PET با پوشش نانوکامپوزيت هاي پليمري توليد مي کند. اين فيلم ها شامل، لايه ممانعت کننده با ضخامت يک ميکرون با قابليت استريليزه شدن مي باشد، شفافيت و قابيلت چاپ بسيار بالايي داشته و قابل استفاده در ماکروويو است. از ديگر محصولات اين شرکت ژاپني مي توان به نانوفيلم هاي نايلوني پوشش داده شده با نانوکامپوزيت ها اشاره کرد.
شرکت Honeywell از بطري هاي 6 لايه Nanoclay براي بسته بندي عسل سود مي برد و آن را با نام Agies به بازار عرضه مي نمايد. بطري هاي PET و فيلم ها نيز از توليدات اين شرکت است.
شرکت Tritan system در حيطه هاي نظامي با دولت هاي مختلف و NASA همکاري دارد. اين شرکت با توليد بسته بندي هاي چند لايه با استفاده از Nanoclay هاي Cloisite با لايه EVOH براي افزايش ماندگاري محصول، استفاده مي کند.

 

در صورت عدم مشاهده کاتالوگ ها لطفا برنامه Acrobat Reader را از اینجا دانلود کنید.

ایمن شده توسط وب سایت عرش هاست